RSU izveidojusi vairākas jaunas bakalaura studiju programmas

Ikgadējā izglītības izstādē «Skola» Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) prezentēs vairākas jaunas pirmā līmeņa un bakalaura studiju programmas, informēja RSU Komunikācijas departamenta direktors Edijs Šauers.

Nākamajā studiju gadā pirmo reizi bakalaura studiju programma «Māszinības» ar 36 budžeta vietām tiks piedāvāta arī RSU Liepājas filiālē, kurā līdz šim varēja apgūt tikai pirmā jeb koledžas līmeņa studiju programmas.

Tāpat kā jauna programma ar valsts finansētām budžeta vietām RSU Liepājas filiālē un RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā tiks piedāvāta pirmā līmeņa programma «Ārstnieciskā masāža», stāstīja Šauers.

Trīs jaunas bakalaura līmeņa programmas tiks piedāvātas arī sociālajās zinātnēs. RSU jaunajā studiju gadā piedāvās programmu «Starta uzņēmējdarbības vadība». Apgūstot zināšanas, kuras piedāvā šī studiju programma, un apvienojot ar savu aizrautību un entuziasmu, jebkuram jaunās programmas studentam būs iespēja izveidot globālu tehnoloģiju iesācējuzņēmumu salīdzinoši īsā laikā, solīja Šauers. Programma izveidota sadarbībā ar «Riga High Tech University».

Vēl viena jauna bakalaura studiju programmas būs «Politika un politiskā komunikācija», kas piedāvās iegūt zināšanas par politikas un komunikācijas pamatjautājumiem, kā arī par Latvijas un citu valstu politiskās pārvaldes sistēmas uzbūvi, funkcionēšanu un dialogu ar sabiedrību.

Savukārt bakalaura programma «Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika» piedāvās studentiem iegūt izpratni par vadības zinātnes un ekonomikas teorijām, ilgtspējīgas ekonomiskās attīstības principiem, par starptautiskā biznesa aspektiem, tostarp Eiropas ekonomisko politiku un uzņēmējdarbību, kā arī tās organizācijas un vadības procesiem.

Tāpat šajā programmā varēs apgūt prasmes risināt ekonomiskās un vadības problēmas mūsdienu ilgtspējīgas attīstības kontekstā.

Studētgribētājiem izstādē «Skola», kas notiks no 27.februāra līdz 1.martam izstāžu centrā «BT-1», būs iespēja uzzināt par valsts pirmo reizi piešķirtām budžeta vietām RSU maģistra studiju programmās «Mākslas terapija», kurā pieejamas 12 budžeta vietas. Programmā «Rūpnieciskā farmācija» arī būs pieejamas 12 budžeta vietas, bet programmā «Veselības vadība» – sešas budžeta vietas.

Papildus tiks piedāvātas arī jaunas maģistra studiju programmas veselības aprūpē – «Rehabilitācija» ar desmit budžeta vietām un «Starptautiskais mārketings un biznesa vadība», kas ir maksas programma.

Kopumā jaunajā studiju gadā RSU piedāvās 628 budžeta studiju vietas. To vidū 600 būs valsts budžeta finansētas studiju vietas medicīnas un veselības aprūpes pamatstudiju programmās, bet 28 universitātes finansētas bezmaksas studiju vietas sociālo zinātņu pamatstudiju programmās. Vairāk par RSU studiju iespējām var uzzināt universitātes mājaslapā.